Zdjęcia czerniaka

Na stronie tej zaprezentowane są zdjęcia czerniaka. Każde ze zdjęć zostało już obejrzane przez lekarza specjalistę i odpowiednio opisane. Zdjęcia te zostały podzielone na cztery sekcje, każda z sekcji dotyczy innego obszaru ciała.

Wyróżnić możemy cztery podstawowe typy czerniaka:

  • Czerniak szerzący się powierzchniowo (ang. superficial spreading melanoma, SSM).
  •  Czerniak wywodzący się z plamy soczewicowatej (ang. lentigo maligna melanoma, LMM).
  • Czerniak guzkowy (ang. nodular melanoma, NM).
  • Czerniak umiejscowiony na kończynach wychodzący z plam soczewicowatych (czerniak akralny, ang. acral lentiginous melanoma, ALM).

Czerniak jest jednym z najgroźniejszych nowotworów złośliwych skóry, który ma tendencję do wczesnych przerzutów. W leczeniu czerniaka bardzo ważna jest profilaktyka oraz wczesne wykrywanie zagrożenia. Wczesne wykrycie nowotworu pozwalana na zupełne wyleczenie. Zdjęcia czerniaka zaopatrzone zostały dodatkowo w opis, na podstawie, którego czerniak został odpowiednio sklasyfikowany przez lekarza.  W ten sposób można poznać cechy, które pozwalają na identyfikacje różnego typu czerniaków. Zdjęcia czerniaka oraz opis histopatologicznych cech czerniaka pozwalają lepiej poznać mechanizm ich rozpoznawania, a tym samym daje większą szansę na ich wczesne wykrycie. Może, na którymś z przedstawionych tutaj zdjęć, rozpoznamy własne znamię, które do tej pory lekceważyliśmy uważając, że zmiana ta jest niegroźna.

Uwaga:

Klikając na każdą z miniatur możemy dowiedzieć się więcej o danym, konkretnym prezentowanym przypadku czerniaka.

Zdjęcie czerniaka na dłoniach

Zdjęcie czerniaka na tułowiu/plecach

Zdjęcie czerniaka na kończynach dolnych

Zdjęcie czerniaka na twarzy